Методичні наради Телешівського КЗО

4 грудня 2014 року відбулась педагогічна нарада з керівниками шкільних методичних об'єднань, які ознайомили педагогів з проектом Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 року.

Після обговорення проекту були прийняті пропозиції.

ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПРОЕКТУ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ УКРАЇНИ на період 2015-2025 років

1. До р.1. п.1.2.4 . У багатьох селах, особливо віддалених від великих міст, діти не зможуть отримувати сімейну освіту за місцем проживання у зв’язку з тим, що батьки не здатні забезпечити відповідний рівень початкової освіти, але право на це матимуть.

2. До р.3. п.3.2.5. У сільських школах приєднати до початкової ланки середню незалежно від кількості учнів. Шість років початкової школи – це забагато, особливо для сільських шкіл.

3. До р.4. п.4.1.3. Цей пункт вилучити, тому що діюча процедура атестації задовольняє як новопризначених так і давно працюючих вчителів.

4. До р.4. п.4.1.5.3. Підвищення кваліфікації вчителів щороку є недоцільним, адже кожний учитель в умовах доступу до мережі Internet займається самоосвітою, а також бере участь у семінарах, конференціях, майстер-класах різного рівня, що контролюється адміністрацією навчального закладу.

5. До р.4. п.4.3.2. Вилучити укладання обов’язкового письмового трудового договору. Учитель має вищу педагогічну освіту і зобов’язаний працювати за фахом. Якщо ж він не підвищив свій фаховий рівень під час атестації, то його розряд відповідно до Положення не підвищується.

6. До р.5. п.5.1.6. Вилучити цей пункт. Ми вважаємо, що не можна надавати повноваження громадським, батьківським, наглядовим радам щодо відкликання керівництва навчального закладу, тому, що не всі члени даних рад мають відповідну освіту, не є компетентними з питань освіти. Такі повноваження можуть призвести до зловживань та корупції.

7.До р.5. п.5.4.1. Переглянути і конкретизувати, на основі чого здійснювати конкурс на посаду директора школи.

8.Для вчителів 40-годинний робочий тиждень вводити недоцільно, адже педагог повинен мати час для підготовки до уроків та позакласних заходів, особливо якщо вчитель - класний керівник, необхідний час і для самоосвіти.

9. Кожний розділ Концепції потрібно конкретизувати і більш чітко сформулювати.

26 листопада 2014 року відбулася інструктивно-методична нарада з керівниками шкільних методичних об'єднань щодо іноваційної діяльності в шкільних закладах.

Кiлькiсть переглядiв: 304

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.