17 березня в Телешівському НВО відбулася відкрита виховна година, проведена шкільним психологом Сусленко Н.П "Гра "Синій кит". Небезпека для життя".

У соціальних мережах з'являються небезпечні ігри для дітей та підлітків які закликають до суїциду, вбивству батьків, піти з дому на 24 години і таке інше.

Наприклад, у гріяк стати феєю в домашніх умовах, дівчаткам пропонують відкрити газ на газовій плиті і зілишити на ніч, і цей «чарівний газ» вранці перетворить дитину в справжню фею Вінкс.

Ще раніше в мережі набрала популярністьгра «Синій кит», яка закликає підлітків до суїциду. Ця мережева гра більш складна.Складається з трьох етапів.

Перший етап - від учасника вимагають нанести собі тілесні ушкодження, сфотографувати або робити це в онлайн режимі за допомогою камери. Також підлітки повинні виконувати інші завдання.

На другому етапі організатори гри збирають інформацію про гравця, його друзів і рідних. Таким чином, зловмисники можуть контролювати учасників.

Третій етап, найстрашніший, підліток повинен закінчити життя самогубством. Якщо він відмовляється, то організатори гри погрожують зробити щось погане з батьками дитини.

За словами дитячого психолога, подібні ігри набирають популярність серед підлітків. Крім того, таких підвидів ігор в мережі дуже багато.

Гра «Біжи»має на увазі спробу суїциду, коли підліток повинен кинутися під автомобіль.

«Подібна зацікавленість у дітей виникає при незадоволенні базових потреб. Їх всього три: любов - коли батьки люблять і піклуються про свою дитину, турбота - почуття захищеності, свобода - коли дитина може проявляти свої прагнення і досягати своїх цілей.Якщо ці базові потреби не задовольняються, то дитина знаходить інші шляхи вирішення проблеми - деструктивні, як ці мережеві ігри», - каже психолог.

На що, в першу чергу, потрібно звернути увагу батькам:

- Різка зміна настрою без видимої причини;

- Часта зміна настрою від ейфорії до пригнобленого;

- Коли дитина створює таємницю з нічого: потреба сховатися від батьків, бере мобільний телефон з собою в туалет, пише записки. «Таємні секрети, яких раніше не було»;

- Дитина стає нервовою: «на мінімальну подію - максимальна реакція» - надмірно емоційна.

Як каже психолог, в більшості ігор діти повинні бути постійно на зв'язку, щоб в будь-який момент відзвітувати за виконані дії по інструкції.«Такі листування неможливо приховати, при цьому дитина нервова і засмикане. Вона стає емоційно залежної від гри, того хто смикає мотузочки».

Під час гри, як говорилося раніше, дитина не контролює свої емоції і почуття. У неї часто виникає ейфорія від сприйняття дитини у грі, де її спочатку хвалять, кажуть: «Ти молодець. Впорався із завданням краще, ніж інші».

Діти відчувають підтримку, яку не отримують в реальному житті від батьків, родичів, друзів.Якщо батьки бачать, що з дитиною щось недобре. Варто почати відвертий діалог, наприклад сказати: «Я тобі довіряю, мені важливо що з тобою відбувається».Головне зробити акцент на тому, що батьки потребують допомоги і підтримки від дитини в тому сенсі, що з їх сином або дочкою все добре.

Також можна запитати у друзів в школі, чи помітили вони щось «погане» в їх дитині.«Найважливіше - задовольните потреби дитини, приймайте його таким, який він є, більше спілкуйтеся, звертайте увагу на його прагнення і всіляко підтримуйте його», - додає психолог.

/Files/images/Uw0Ua2dfNlc.jpg/Files/images/j6ijV4Yvkc8.jpg/Files/images/egjyG6gbD4Q.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 289

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.